Феритин

Ферритин - білок, в формі якого в основному запасається залізо в організмі.

Залізо всмоктується з їжі і потім переноситься трансферином - спеціальним білком, який утворюється в печінці. Залізо необхідне для утворення еритроцитів і є найважливішою частиною гемоглобіну - білка, що заповнює еритроцити і дозволяє їм переносити кисень від легенів до органів і тканин. Крім того, воно входить до складу м'язового білка міоглобіну та деяких ферментів.

У нормі в організмі міститься 4-5 грамів заліза. Близько 70% від цієї кількості становить якраз залізо гемоглобіну еритроцитів. Частина заліза, що залишилася головним чином запасається в тканинах в складі білкових комплексів - феритину і гемосидерину, які в основному містяться в печінці, а також в кістковому мозку, селезінці і м'язах. Хоча в крові феритин присутній в невеликих кількостях, його концентрація відображає запаси заліза в організмі. Коли спостерігається нестача заліза, наприклад в разі зменшення прийому його з їжею або частих кровотеч, організм починає використовувати резерв з тканин. Кількість феритину при цьому, відповідно, зменшується. Тривале недостатнє надходження заліза може призвести до анемії. Рівень феритину буває зниженим задовго до появи симптомів залізодефіциту і дозволяє вчасно діагностувати анемію.

З іншого боку, якщо заліза надходить дуже багато, це може призводити до його надмірного накопичення і, як наслідок, до ураження печінки, серця і підшлункової залози.

Одиниці виміру - мкг/л

Референтні значення:
чоловіки 30 - 400
жінки 13 - 150
Вартість 230 грн
Код: 2504
Термін виконання (днів) - 1