Антитіла до тиреоїдної пероксидази (ат-ТПО)

Даний аналіз призначений для визначення специфічних антитіл до тканин щитовидної залози в сироватці крові - ат-ТПО. Вони утворюються, коли імунна система людини помилково розпізнає тканини щитовидної залози як чужорідну біологічну субстанцію, що може призводити до тиреоїдиту, пошкодження тканин залози і різних порушень її функції.

Шкідлива дія антитіл на різні біохімічні структури може призводити до порушення нормальної продукції гормонів щитовидної залози і негативно впливати на регуляцію її функції, що в підсумку викликає хронічні патології, пов'язані з гіпо- або гіпертиреозом. 

Фермент щитовидної залози тиреопероксидаза грає ключову роль в утворенні гормонів щитовидної залози. Тиреопероксидаза бере участь в утворенні активної форми йоду, без якої неможливий біохімічний синтез гормонів щитовидної залози T4 і T3. Поява в крові антитіл до даного ферменту порушує його нормальну функцію, внаслідок чого знижується виробництво відповідних гормонів.

Кількісний аналіз сироватки крові на антитіла до тиреопероксидази - найбільш чутливий метод діагностики аутоімунних захворювань щитовидної залози. Відхилення від норми його результатів - рання ознака тиреоїдиту Хашимото і дифузного токсичного зобу (базедової хвороби). Рівень ат-ТПО часто підвищується і при інших захворюваннях щитовидної залози, наприклад при ідіопатичному гіпотиреозі, аденомі і раку, крім того, при всіх видах аутоімунних захворювань, включаючи ревматоїдний артрит, системний червоний вовчак, інсулінозалежний цукровий діабет, аутоіммунну недостатність надниркових залоз і пернициозную анемію, що в ряді випадків свідчить про залучення щитовидної залози в цей патологічний процес.

Показання для призначення

  • При симптомах порушення нормальної роботи щитовидної залози.
  • Якщо результати інших аналізів (на T3, T4 і / або ТТГ) вказують на дисфункцію щитовидної залози.
  • Якщо розглядається можливість призначення терапії, пов'язаної з ризиком розвитку гіпотиреозу в результаті появи ат-ТПО (препарати літію, аміодарон, інтерферон альфа, інтерлейкін-2).
  • При необхідності з'ясувати причини викидня, прееклампсії, передчасних пологів, невдалих спроб штучного запліднення - це може бути пов'язано з впливом специфічних антитіл.
  • З аутоімунним захворюванням, яке спочатку не впливало на функцію щитовидної залози (ревматоїдний артрит, системний червоний вовчак, перніціозна анемія, системний аутоімунний васкуліт, інсулінозалежний цукровий діабет), якщо з’являються симптоми, що в цьому процесі бере участь щитовидна залоза.
  • Якщо пацієнт відноситься до групи високого ризику по аутоімунному тиреоїдиту (як, наприклад, вагітні жінки, в сім'ї яких вже були випадки цього захворювання).

Одиниці виміру - МО/мл

 

Референтні значення:
Діти до 3 місяців до 47
Діти від 3 до 12 місяців до 32
Діти від 1 року та дорослі до 34
Вартість 200 грн
Код: 3112
Термін виконання (днів) - 1